Dlaczego uczyć się języka hiszpańskiego? 7 powodów do rozpoczęcia nauki hiszpańskiego, które zmienią Twoje życie :)

Nauka hiszpańskiego lub jakiegokolwiek innego języka obcego to ekscytujące i wdzięczne doświadczenie. Spośród wszystkich możliwych języków obcych, hiszpański to wspaniały wybór, który może zmienić Twoje życie.

Hiszpański jest oficjalnym językiem w ponad 20 krajach na całym Świecie, dlatego znajomość tego języka otwiera drzwi do wielu nowych doświadczeń jak podróże czy praca za granicą.

Nawet jeśli nie zamierzasz na stałe wyjeżdżać z Polski, nauka hiszpańskiego jest świetnym wyborem ponieważ:

 • Pomaga Ci ćwiczyć umysł. Mózg potrzebuje nowych wyzwań, a nauka języka obcego z pewnością pomoże Tobie w utrzymaniu jego dobrej formy.
 • Umożliwia kontakt z hiszpańskojęzycznymi osobami mieszkającymi w Polsce, dzięki czemu możesz poznać obcą kulturę i zwyczaje.
 • Otwiera nowe możliwości poprzez rozwój osobisty i zawodowy.

W poniższym artykule podzielę się z Tobą 7 podstawowymi powodami dla których warto uczyć się hiszpańskiego. Z pewnością wiele z tych elementów dotyczy bezpośrednio Ciebie, ale nie zdziwi mnie jeśli do tej listy dołożysz własne argumenty do nauki hiszpańskiego. Jestem przekonana, że po przeczytaniu tego artykułu jeszcze bardziej utwierdzisz się w przekonaniu, że warto uczyć się hiszpańskiego.


Nr 1. Hiszpański to szansa na nowe znajomości

Czym więcej znasz języków obcych, tym więcej osób może z Tobą rozmawiać. Hiszpański to wspaniały język ponieważ jest jednym z najpopularniejszych na Świecie. Mówi się w nim w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej, czy Stanach Zjednoczonych.

Jeśli zamierzasz odwiedzić lub mieszkać w którymś z tych krajów, umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku znacznie poprawi jakość Twojego życia i pozwoli na zbudowanie nowych relacji.

Znajomość hiszpańskiego może zdecydować o tym czy poczujesz się za granicą jak u siebie w domu.


Nr 2. Hiszpański to szansa na rozwój zawodowy i osobisty

Zarówno gdy uczysz się języka obcego na studiach czy chcesz po prostu przetłumaczyć sobie jakieś materiały do pracy, znajomość hiszpańskiego znacznie to ułatwi.

Język hiszpański to dobry wybór ponieważ jako osoba znająca język polski, nauka tego języka obcego jest stosunkowo prosta. Co więcej, w dzisiejszych czasach nawet mieszkając w Polsce, już od samego początku możesz uczyć się hiszpańskiego z native speakerami. Wiele szkół, barów czy restauracji organizuje darmowe spotkania z osobami pochodzącymi z Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej, dzięki czemu możesz swobodnie poćwiczyć język hiszpański i przy okazji poznać ciekawych ludzi.

Znalezienie dobrych materiałów do nauki języka obcego może wydawać się trudne, ale w czasach Internetu i przy dużej popularności języka hiszpańskiego będzie to bardzo prosta sprawa.

Nauka hiszpańskiego jest ważna również ze względu na możliwości zawodowe. Wiele polskich, hiszpańskich oraz amerykańskich firm nawiązują nowe współprace biznesowe. Polscy pracodawcy jak Santander, Solaris czy Budimex docenią znajomość języka hiszpańskiego, w szczególności gdy współpracujesz bezpośrednio z osobami z centrali firmy czy obsługujesz klientów na rynkach zagranicznych.


Nr 3. Hiszpański to wspaniała kultura, sztuka i literatura

Ze względu na ogólnoświatowy zasięg języka hiszpańskiego i jego ogromną popularność w wielu krajach, dostęp do materiałów czy wydarzeń kulturowych w języku hiszpańskim nie ogranicza się jedynie do Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Znajomość hiszpańskiego umożliwi Tobie bezpośredni dostęp do “klasyków” w ich oryginalnym języku. Kontakt z tymi dziełami po hiszpańsku jest ciekawszy niż wersje tłumaczone na język polski.

Poniżej przedstawiam Ci jedynie kilka przykładów książek czy filmów, z którymi warto się zapoznać w ich rodzimym języku:

 • Książka ´La casa de los espíritus´, Isabel Allende
 • “Cien años de soledad”, Gabriel García Márquez
 • Film “Todo sobre mi madre”, de Pedro Almodóvar
 • “El laberinto del Fauno”, de Guillermo del Toro

Znasz któryś z tych tytułów?

Z pewnością spośród wielu hiszpańskojęzycznych tytułów odnajdziesz coś dla siebie co warto przeczytać czy obejrzeć w ich rodzimym języku 🙂

A jeśli jeszcze to Cię nie przekonuje to przeczytaj kolejne 4 powody dla których warto uczyć się hiszpańskiego…


Nr 4. Ponad 400 milionów osób na całym Świecie mówi po hiszpańsku jako rodzimym języku

Nauka hiszpańskiego da Ci szansę na porozumiewanie z ludźmi w ponad 20 różnych krajach. Nie licząc 9 milionów osób, które znają hiszpański ponieważ się go nauczyły jako język obcy.

Dzięki temu będziesz w stanie z nimi rozmawiać:

 • W pracy
 • Podczas życia codziennego
 • Podczas podróży na całym świecie

Zaskoczyło Cię ile osób mówi po hiszpańsku, nawet jeśli są to osoby, które nauczyły się języka hiszpańskiego jako obcego? Z tego powodu znajomość tego języka może być dla Ciebie szansą i sposobem na zrozumienie innych osób. Ja już to przerobiłam z językiem polskim.


Nr 5. Nauka hiszpańskiego pobudza Twój mózg do nauki kolejnych języków

Udowodniono, że nauka nowego języka obcego, w tym przypadku hiszpańskiego, poprawia funkcjonowanie mózgu i sprawia, że nauka kolejnych rzeczy jest prostsza.

Oto kilka naukowych powodów dla których nauka języka hiszpańskiego Tobie pomoże:

 • Lepsza pamięć
 • Lepsze podejmowanie decyzji (nawet zdolność do podejmowania bardziej racjonalnych decyzji)
 • Umiejętność pracy z kilkoma rzeczami na raz
 • Stajesz się lepszym obserwatorem i łatwiej odrzucasz opcje, które są niewłaściwe
 • Opóźniasz starzenie się mózgu i towarzyszącym temu chorób jak np. demencja


Nr 6. Nauka hiszpańskiego to dobra zabawa!

Nauka hiszpańskiego jest fascynująca.

Z dnia na dzień zaczniesz widzieć i słyszeć język hiszpański tam gdzie nigdy wcześniej nie było do tego okazji.

Z pewnością nie raz jesteś na zakupach w sklepie i zauważasz wśród ludzi osoby mówiące do siebie po hiszpańsku. O czym mówią?


Nr 7. Język hiszpański da Ci pewność siebie i pomoże Tobie przezwyciężyć strach przed popełnianiem błędów

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się porzucić naukę języka obcego ze względu na strach?

Twoje obawy wynikały z:

 • Niemożliwości nauczenia się wystarczająco dobrze języka obcego?
 • Bycia “zbyt starym” do rozpoczęcia nauki kolejnej rzeczy?
 • Strachu przed popełnianiem błędów?

To tylko wymówki! Wyobraź sobie uczucie kiedy ostatecznie będziesz mieć wystarczająco pewności siebie podczas komunikacji by móc bez strachu mówić w języku hiszpańskim.

Nauka hiszpańskiego da Ci przekonanie o tym, że możesz osiągnąć wszystko co chcesz bez znaczenia w jakim jesteś wieku, ile masz na to czasu, czy jak szybko łapiesz nowe rzeczy.

Oczywiście nie raz popełnisz błędy podczas mówienia w języku hiszpańskim. Ale kogo to obchodzi! Ja już od ponad 10 lat uczę się polskiego i wczoraj np. powiedziałam “idę u góry”. Najważniejsze, że mnie zrozumieli?

Dzięki praktyce zdobędziesz pewność siebie by sobie powiedzieć: “nic się nie stało, mówię dalej”.

Nie ważne jaki jest Twój rzeczywisty powód do nauki hiszpańskiego, zacznij już teraz i ciesz się z korzyści jakie niesie za sobą ta przygoda.

Być może zaczniesz naukę ze względu na Twojego partnera czy partnerkę. Ale może to być pierwszy krok przed zmianą pracy.

Gdy mamy już wystarczająco dużo motywacji do rozpoczęcia nauki hiszpańskiego, przygotowałam dla Was niespodziankę w postaci e-booka w którym znajdziesz 7 darmowych narzędzi do rozpoczęcia nauki hiszpańskiego online. Pobierz go teraz i zacznij naukę hiszpańskiego.

Podobał Ci się ten post? Udostępnij!

Przewiń do góry