Nauka hiszpańskiego online. Zacznijmy od zera!

Nauka hiszpańskiego online. Zacznijmy od zera!

Już wiele razy opowiadałam Wam o tym, dlaczego warto uczyć się języków. Zwłaszcza dziś, gdy do Twojej dyspozycji są nowoczesne metody nauki hiszpańskiego online. Niestety brak czasu na dojazdy do szkoły językowej nie jest już żadną wymówką! Uczyć możesz się przecież online, bez ruszania się z domu i bez wydawania góry pieniędzy. Jednocześnie możesz liczyć na wsparcie native speakera. Jednak od czego zacząć naukę online? Dziś opowiem o tym w moim najnowszym artykule! Udanej lektury! ¡Feliz lectura!

Przede wszystkim zrób pierwszy krok w stronę nauki hiszpańskiego online!

Ja doskonale wiem, jak to jest z planami i postanowieniami – bardzo często odkładamy je i odkładamy, aż… całkiem o nich zapomnimy i przestaniemy mieć wyrzuty sumienia. Nie tędy droga! Najlepiej jeszcze dzisiaj uderz ręką w stół i powiedz na głos: nauczę się hiszpańskiego, przecież to takie proste! Dobra, pierwszy krok za Tobą. Teraz powoli przeprowadzę Cię przez wszystko, co powinieneś wiedzieć, przystępując do nauki online, aby uczyć się efektywnie i broń Boże się nie zrażać!

Przede wszystkim uważaj na przebodźcowanie informacjami. Internet to fantastyczne narzędzie do nauki, w którym można znaleźć masę cennych informacji, czy filmów. Jednak tak duża ilość materiałów może w pewnym momencie stać się prawdziwą zmorą! Mając tyle opcji do wyboru, nie wiemy na co się zdecydować i od czego zacząć. Puścić sobie podcast? A może lepiej czytać tego bloga językowego? Albo tamtego bloga podróżniczego? A może lepiej wkuć słówka?

Możesz czuć się przytłoczony mnogością informacji. Co wtedy zrobić?

Nauka hiszpańskiego online nie może być chaotyczna!

Jeśli już wpadłeś w pułapkę zbyt wielu źródeł, to… po prostu wyluzuj! Nie musisz od razu wiedzieć wszystkiego. Moja rada dotycząca nauki online jest taka: najlepiej znaleźć 2-3 ulubione źródła. Może to być taka proporcja:

1. Regularna nauka hiszpańskiego online z native speakerem. W mojej Akademii Hiszpańskiego znajdziesz szeroki zakres materiału oraz tematyczne lekcje, które pozwolą Ci się uczyć krok po kroku, bez chaosu i bez stresu.

2. Słuchanie ulubionego podcastu. Znajdź swój ulubiony podcast (no może 2 podcasty) dotyczący języka hiszpańskiego i słuchaj go w wolnych chwilach (np. na spacerze, bieganiu, w trakcie sprzątania, czy robienia zakupów w markecie).

3. Znajdź interesujący kanał na YouTube o tematyce hiszpańskiej. Mogą to być materiały stricte językowe lub po prostu materiały dotyczące hiszpańskiej kultury, tradycji, czy geografii. Uwierz mi, że to wszystko naprawdę się przydaje w trakcie nauki, nadając Twojej wiedzy językowej odpowiedniego kontekstu!

Elisa Peña kanał YT nauka hiszpańskiego online

Pamiętaj, że ja również prowadzę kanał na Youtube! Znajdziesz go pod tym linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCEJlYBTiTOhbi73RcWr-0tA

4. Oglądaj hiszpańskie filmy i słuchaj hiszpańskiej muzyki. To przecież sama przyjemność! Zwłaszcza gdy do dyspozycji masz choćby Netflixa oraz Spotify. Wiesz mi, że takie osłuchanie się z językiem potrafi przynieść doskonałe owoce!

5. Czytaj hiszpańską prasę. Online możesz znaleźć również ciekawe artykuły w hiszpańskiej prasie. Potraktuj to troszkę jak sprawdzian – postaraj się za każdym razem zrozumieć coraz więcej i więcej z danego artykułu. Możesz sobie również zaznaczać trudne słówka i zwroty. Pamiętaj też, że jeśli np. lubisz sport, to czytaj hiszpańską prasę sportową (np. „Marca”)!

Czy nauka online z native speakerem jest możliwa?

Może odpowiem od razu: oczywiście, że tak! Wiele osób rezygnuje z nauki hiszpańskiego online właśnie dlatego, że nie widzi sensu nauki bez nauczyciela. A przecież można połączyć te 2 rzeczy! Od lat uczę kursantów, łącząc wszystkie metody. Moja Akademia Hiszpańskiego online oferuje:

  • rozmowy z native speakerem,
  • ćwiczenia gramatyczne,
  • podcasty z transkrypcjami,
  • czytanki,
  • fiszki do nauki słówek,
  • ćwiczenia pisemne,
  • czy specjalne wydarzenia, jak konferencja naukowe, czy tematyczne warsztaty (np. dot. kuchni hiszpańskiej!).

Dzięki temu wszyscy kursanci mogą znaleźć coś dla siebie, a sama nauka nie jest nudna. Wręcz przeciwnie, taki „płodozmian” przynosi fantastyczne efekty! Poza tym to od Ciebie zależy, jakie ćwiczenia będziesz danego dnia wykonywać. Czasem możesz być padnięty po pracy – wtedy lepszym wyborem będzie np. posłuchanie mojego podcastu niż ćwiczenia pisemne!

W trakcie nauki hiszpańskiego online masz do wyboru również:

Nauka hiszpańskiego online własnym tempem

Jeśli już zacząłeś swoją przygodę z językiem hiszpańskim, to pamiętaj, aby uczyć się własnym tempem. Nie ma jednej idealnej drogi. Właśnie dlatego nauka hiszpańskiego online jest tak wygodna i przyjemna! W mojej Akademii przygotowałam najróżniejsze materiały. Możesz również zacząć od dowolnego poziomu, czy to początkującego (nauka absolutnie od zera), czy zaawansowanego. Do tego wszystkie materiały są odpowiednio uporządkowane, często tematycznie – dzięki temu wiedza przyswajana jest naturalnie!

Podsumowując temat: zależy Ci na nauce we własnym tempie, a jednocześnie przy wsparciu doświadczonego nauczyciela? Nie masz wiele czasu i chcesz uczyć się tylko online? To jak najbardziej możliwe! Mam nadzieję, że moim wpisem przybliżyłam Ci ten temat i wskazałam drogę, jednocześnie podpowiadając, jak zacząć. Mogę też z ręką na sercu powiedzieć, że uporządkowania nauka to sama przyjemność i fantastyczna przygoda!

A Ty jak zacząłeś swoją przygodę z hiszpańskim? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights