Nauka hiszpańskiego online – warto, czy nie warto?

        Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz uczyć się języka hiszpańskiego? Ja znam przynajmniej kilka dobrych powodów.

1.  Żeby móc podróżować po świecie

Język hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach. Dzięki niemu z pewnością porozumiesz się m.in. w Meksyku, Kolumbii, Argentynie, Chile, Urugwaju, czy na Kubie. Co ciekawe w wielu krajach hiszpański nie jest językiem urzędowym, jednak włada nim znaczący procent mieszkańców. Tak jest choćby w USA (blisko 15%, czyli ok. 60 mln osób!), czy Andorze (70%). Jak podaje Instytut Cervantesa, w sumie ponad 3,5 miliona Europejczyków uczy się hiszpańskiego poza Hiszpanią!

Ciekawostka! Hiszpański to pierwszy język ojczysty w Andorze, przed katalońskim i francuskim. Co ciekawe, Watykan używa hiszpańskiego w mediach i dokumentach urzędowych.

2.   Żeby móc poznawać nowe osoby

Im więcej języków znamy, tym więcej ciekawych osób możemy poznać. W samym Meksyku po hiszpańsku mówi ok. 120 mln osób! Nie trzeba jednak jechać na drugi koniec świata, aby poznać wartościowe osoby. Muszę jednak uczciwie przyznać, że gdyby nie nauka języka polskiego, to sama nie poznałabym mojej drugiej połówki 🙂

3.   Żeby móc rozwijać swoje zainteresowania

Dla wielu osób dużą przeszkodą w realizowaniu swoich zainteresowań jest właśnie nieznajomość języka. W internecie możemy znaleźć wszystko: poradniki, filmy dokumentalne, czy wciągające artykuły, jednak czasem w grę wchodzi bariera językowa. Uwierz mi, że nauczenie się choćby podstaw danego języka sprawia, że przed Tobą otwiera się ogrom możliwości: ciekawa praca, rozwijanie pasji, czy swojego hobby. Tutaj jak ulał pasuje fantastyczny cytat filozofa Ludwiga Wittgensteina: „Granice mojego języka są granicami mojego świata”

4.  Dla własnej satysfakcji

Wam też rodzice powtarzali w dzieciństwie: „Uczysz się dla siebie”? Wtedy  trochę się buntowałam, ale dziś doskonale rozumiem te słowa. Poznawanie nowych kultur, czy ciekawostek, to niesamowita sprawa! Nie wspominając już o czytaniu swoich ulubionych autorów w oryginale. Coś o tym wiem 🙂

Jak to jest z tą nauką hiszpańskiego online?

Wiele osób myśląc o nauce, myśli w bardzo „szkolny” sposób: stos podręczników, godziny siedzenia na niewygodnym krześle, czy wkuwanie na pamięć słówek. A przecież nauka hiszpańskiego online jest o wiele wygodniejsza!

Przede wszystkim ucząc się za pomocą komputera (ale też telefonu), to Ty decydujesz, kiedy zaczynasz i kiedy kończysz lekcje. Żaden nauczyciel nie może Ci powiedzieć: „dzwonek jest dla nauczyciela nie dla ucznia” 🙂

A mówiąc nieco bardziej poważnie: nauka hiszpańskiego online to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie mają tyle czasu, aby móc uczęszczać na zajęcia do szkoły językowej. Online możesz uczyć się w drodze do pracy, na uczelnię, czy po prostu w trakcie przerwy. Możesz też wykonać proste lekcje w trakcie odpoczynku po pracy. Wszystko zależy od Ciebie. Pamiętaj – nic na siłę!

Nauka hiszpańskiego online ma jeszcze jedną zaletę – uczysz się indywidualnie, dostosowując tempo nauki do swoich sił. W grupach językowych prędzej, czy później ktoś jest pokrzywdzony, ponieważ naturalną rzeczą jest, że ktoś uczy się szybciej.

Czy kurs hiszpańskiego online się opłaca?

Oczywiście, że tak! Wystarczy odrobina motywacji i nawet 15-30 minut dziennie, aby móc zobaczyć efekty nauki po niedługim czasie. Wszystko zależy od sumienności i koncentracji. Uczniom w Akademii Hiszpańskiego dostarczam wszystkie rodzaje materiałów:

  • tematyczne ćwiczenia z nauką słownictwa,
  • przystępne ćwiczenia z nauki wymowy,
  • webinary o zróżnicowanej tematyce,
  • podcasty (z trzema poziomami zaawansowania: podstawowy, średnio-zaawansowany i zaawansowany),
  • kurs hiszpańskiego online na trzech poziomach zaawansowania.

Dzięki temu daję swoim uczniom kilka narzędzi do nauki – wybierz swoje ulubione! Wolisz uczyć się słówek? A może najwięcej dają ci ćwiczenia lub słuchanie podcastów? Wszytko to znajdziesz w Akademii Hiszpańskiego. I wiesz co? Nie musisz wcale ruszać się z domu!

W mojej autorskiej Akademii hiszpańskiego online możesz rozpocząć naukę hiszpańskiego od zera.

Elisa Peña

Podobał Ci się ten post? Udostępnij!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry