Gry planszowe do nauki hiszpańskiego

A jugar! Gry planszowe do nauki hiszpańskiego

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć ze sobą naukę oraz dobrą zabawę, to doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z gier planszowych. Te łączą w sobie przecież formę rozrywki oraz właśnie walory edukacyjne. Zwłaszcza że dziś na rynku znajdziesz naprawdę szeroki wybór propozycji doskonałych zarówno do gry w szkole językowej, jak i w domu ze swoim dzieckiem, czy przyjaciółmi. Jesteś zainteresowany? Chcesz wiedzieć, na jakie gry planszowe do nauki hiszpańskiego warto postawić? W takim razie zachęcam do przeczytania artykułu!

Gry planszowe to doskonały sposób na naukę hiszpańskiego

Do napisania tego artykułu zainspirowało mnie pytanie, które ostatnio usłyszałam: czy są jakieś gry planszowe do nauki hiszpańskiego? Oczywiście, że są! Warto w tym miejscu podkreślić, że gry tego typu to świetny sposób na naukę języków obcych nie tylko w domu, ale także podczas zajęć szkolnych. Ich główna zaleta? Dzięki nim użytkownicy (nie tylko dzieci, ale również dorośli!) dużo chętniej przekonują się do spontanicznych wypowiedzi w obcym języku. Nie jest tajemnicą, że w trakcie zabawy dużo mniej się stresujemy, a to właśnie stres najczęściej powstrzymuje nas przed choćby próbą mówienia w obcym języku.

Ale to niejedyna zaleta gier planszowych do nauki języków. W przypadku dzieci warto tu wymienić również:

 • naukę zasad współzawodnictwa – w trakcie gry maluchy uczą się przestrzegania jasno wytyczonych reguł, stawiając na sprawiedliwą rywalizację,
 • logiczne myślenie – gry rozwijają umiejętności analizowania, kojarzenia faktów, przewidywania oraz dobierania odpowiedniej strategii,
 • naukę współpracy – wiele gier stawia właśnie na to, aby ze sobą współpracować w osiągnięciu wspólnego celu,
 • pobudzają kreatywność i pomysłowość – tutaj chyba nie muszę niczego więcej dodawać!

Jakie gry planszowe do nauki hiszpańskiego będą najlepsze?

Dziś na rynku znajdziesz całą masę pomysłowych i jednocześnie wartościowych gier planszowych – również takich, które wspomagają w efektywnej nauce hiszpańskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że gry są podzielone ze względu na poziom zaawansowania. Możesz więc wybrać gry przeznaczone do nauki hiszpańskiego na poziomie A1, A2, czy choćby B1. To doskonały prezent dla dziecka, ponieważ dzięki temu zapewniasz maluchowi wartościową rozrywkę. Do tego sam nieco podszkolisz się w zakresie znajomości hiszpańskiego! Pamiętaj, że na naukę języków nigdy nie jest za późno.

Jakie gry planszowe są warte uwagi? Na pewno mogę polecić:

Campeonato de español

Campeonato de español - gry planszowe do nauki hiszpańskiego
 • Quiz, który przybliża ponad 600 ciekawostek związanych z geografią, historią, kulturą, tradycjami, stylem życia i specyfiką życia w Hiszpanii oraz w innych krajach hiszpańskojęzycznych.

Triboo (Español)

Triboo - gry planszowe do nauki hiszpańskiego
 • Niezwykle sympatyczna gra językowa w formie kalamburów, która polega na odgadywaniu haseł na podstawie podpowiedzi. To doskonały sposób na naukę i przy okazji gwarancja dobrej zabawy i masy śmiechu!

El dominó de cada día

El dominó de cada día - gry planszowe do nauki hiszpańskiego
 • Gra w stylu domino, w której poznajemy jeden dzień z życia sympatycznej rodzinki. Ta gra oczy nazywania i opisywania w różnych czasach typowych czynności, wydarzeń i obowiązków z życia codziennego.

Con tus palabras

Con tus palabras
 • Gra planszowa polegająca na wyprawie w głąb dżungli. W tej grze przeżyjemy masę przygód, a jednocześnie nauczymy się  przydatnych czasowników, ich odmian przez różne tryby i czasy oraz ich praktycznego zastosowania w zdaniach.

Famosos que hablan español

Famosos que hablan en español
 • Fantastyczna gra karciana, która przybliża wybitne postaci historyczne ze świata polityki, sztuki, filmu, muzyki, literatury, nauki, techniki i sportu wywodzących się z krajów hiszpańskojęzycznych. Świetny sposób na poszerzenie wiedzy!

El juego de los cuentos

El juego de los cuentos
 • Dziecięca gra planszowa osadzona w realiach baśniowych. Tutaj maluchy nie tylko uczą się języka, ale także poznają tradycyjne bajki.

Adjetivos y contrarios

Adjetivos y contrarios
 • Ta gra uczy przymiotników oraz ich przeciwieństw znaczeniowych. Dzięki nim uczymy się opisywać otaczający nas świat.

To tylko kilka przykładów – oczywiście gier znajdziesz dużo, dużo więcej! Gorąco zachęcam Cię do ich wypróbowania. Zwłaszcza że bez trudu znajdziesz propozycje dla siebie (niezależnie od poziomu językowego, na którym jesteś), jak i dla swojej pociechy. Jak dla mnie to świetny pomysł!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights