caminito del rey, szlak króla w Maladze
|

Przygoda i widoki z „Caminito del Rey” w Maladze

¡Hola, amigos! Witam Was serdecznie na kolejnym fascynującym artykule 🙂 Dzisiejszy temat jest związany z podróżowaniem po Hiszpanii, konkretnie po cudownej Andaluzji. Hiszpania, z jej pięknymi plażami i bogatą historią, zawsze była celem podróży dla wielu Polaków. Jednak kraj ten oferuje o wiele więcej niż tylko opalanie się na plaży. Jednym z najbardziej ekscytujących miejsc do odwiedzenia jest Caminito del Rey (czyli Szlak Króla) w Maladze, coś, co warto dodać do swojej listy podróży po Hiszpanii.

W jednym z filmików na moim kanale YouTube, zabieram nas w podróż po tym niezwykłym miejscu. Caminito del Rey to szlak wspinaczkowy wykuty w skałach wąwozu prowincji Málaga w Andaluzji. Podczas tego wideo opowiadam o swoim osobistym doświadczeniu z tym magicznym miejscem.

W filmie dzielę się zarówno historią, jak i współczesnymi atrakcjami Caminito del Rey. W Caminito są dwie trasy wędrówki – jedna krótsza, około 27 kilometrów, a druga dłuższa, prawie 8 kilometrów, obie oszałamiające widokami na rzekę Guadalhorce z wysokości 100 metrów.

Historia tego cudownego miejsca jest też fascynująca: szlak Caminito del Rey został wybudowany w 1905 roku. Pierwotnie służył jako przejście dla pracowników budujących tamę wodną. Jednak z czasem stał się miejscem interesującym dla turystów, czerpiących z pięknych widoków na góry i rzekę. W 1921 roku hiszpański król Alfonso XIII oficjalnie odwiedził ten szlak, nadając mu nazwę, którą nosi do dzisiaj.

Czy to bezpieczne miejsce do odwiedzania z całą rodziną? Oczywiście! Od 2015 roku, po gruntownych renowacjach, miejsce to stało się bezpiecznym i popularnym celem turystycznym, przyciągającym corocznie ponad 250 tysięcy odwiedzających z całego świata.

Jeśli szukasz przygody i niezapomnianych widoków podczas swojej podróży do Hiszpanii, Caminito del Rey w Maladze jest miejscem, które nie tylko zaspokoi Wasze pragnienie adrenaliny, ale także oczaruje Was niezwykłymi widokami, jakie oferuje ten hiszpański klejnot.

Pragniesz odwiedzić to fantastyczne andaluzyjskie miejsce? Musisz najpierw dokonać rezerwacji! Możesz wykupić bilety na oficjalnej stronie Caminito.

Besos, Elisa ❤️ 

Akademia Hiszpańskiego Online

Dołącz do mojej autorskiej Akademii Hiszpańskiego Online i zacznij uczyć się hiszpańskiego od zera! Za jedynie 89zł/miesiąc masz dostęp do setek materiałów dydaktycznych 🙂

Podobne wpisy