22 grudnia: Loteria Świąteczna w Hiszpanii

(Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021)

22 grudnia rozpoczynają się w Hiszpanii Święta Bożego Narodzenia. To właśnie tego dnia dzieci idą po raz ostatni do szkoły. Przerwa w szkole trwa w Hiszpanii aż do 7 stycznia. Tego samego dnia, ma miejsce również bardzo ważne wydarzenie, czyli ogłoszenie wyników świątecznego losowania. Hiszpanie uwielbiają brać udział w różnego rodzaju losowaniach, nie tylko w święta, ale i przez cały rok!

Wyniki losowania

Ogłoszenie wyników świątecznego losowania jest to moment, w którym rozpoczyna się okres świąteczny w Hiszpanii. Jest to jedna z największych loterii, dlatego uczestniczy w niej tysiące ludzi, którzy mają cichą nadzieję na wygranie wielu milionów euro. Losowanie to odbywa się nieprzerwanie od 1763 roku, od czasów panowania Karola III. Nawet wojna cywilna nie doprowadziła do zawieszenia obchodów losowania. Podczas wojny zrobiono dwa losowania, po jednej dla każdej ze stron walczących!

Radio i telewizja transmitują losowanie godzinami a miliony ludzi słuchają dzieci wyśpiewujące zwycięskie liczby. Główna nagroda jest znana jako El Gordo.

El décimo, czyli kupon

Loteria opiera się na kuponach, na których znajduje się dziesięć pięciocyfrowych numerów. Ten unikatowy pięciocyfrowy numer jest drukowany na każdym kuponie oraz na późniejszych seriach tego kuponu.  Koszt jednego kuponu wynosi 200 euro i nie wszyscy mogą sobie na taki wydatek pozwolić, szczególnie teraz, w czasach kryzysu. Dlatego też, często są sprzedawane pojedyncze numery. W przypadku kupna jednego numeru (koszt 20 euro) można wygrać 10% głównej nagrody.

Reklamy

W Hiszpanii reklama loterii bożonarodzeniowej jest tradycyjnie przeprowadzana w zimowej kampanii reklamowej. Reklamy zachęcające do kupna kuponu nabrały wielkiego znaczenia. Sam charakter reprezentuje ducha i radość z nadchodzących świąt.

Czy mam szansę na wygraną?

Szczerze mówiąc nie wiem. Według oficjalnych danych istnieje 86 % szans, że nie wygram nic i tylko 0,00001 procent, że wygram główną nagrodę. Szansa na wygraną jednej z nagród to zaledwie… 5 procent!

Ale myślę, że warto wziąć udział w tym losowaniu, choćby dlatego, że (jak mawiają) nadzieja umiera ostatnia 😊

To co jest gwarantowaną nagrodą to darmowy kurs hiszpańskiego online, który specjalnie przygotowałam na tą okazję i chcę się nim z Tobą podzielić 😀 Dzięki temu kursowi będziesz mieć możliwość, zupełnie za darmo, nauki hiszpańskiego w czasie Świąt.

Kliknij w obrazek poniżej i rozpocznij swoją przygodę z hiszpańskim!

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights